Bağlama Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Bağlama Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Bugün, bağlama kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere bağlama çalışırken neden metronom kullanılması gerekildiği konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bağlama çalışırken neden metronom kullanılması gerekildiği konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer bağlama çalışırken neden metronom kullanılması gerekildiği konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra bağlama çalışırken neden metronom kullanılması gerekildiği konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Bağlama-Çalışırken-Neden-Metronom-Kullanılmalıdır-min

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;

– Metronom Nedir?

– Bağlama Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Bağlama Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?” isimli yazımıza geçiş yapalım. Dediğimiz gibi Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir.

Metronom Nedir?

Metronom, bir ritmi ve tempoyu size sunabilecek en iyi, kullanışlı ve portatif araçtır. Müzisyenlerin en yakın arkadaşı olan metronom, her konuda size yardımcı olan bir araçtır. Çoğu müzisyen kullanmamayı tercih eder fakat kullananların farkı, şarkılar çalınmaya başladığında ortaya çıkar. Yıllarca metronom kullanmış bir bağlama çalan kişi ve hiç metronom kullanmamış kişi arasında dağlar kadar fark olacaktır. Bunun sebebi ise metronom ile çalışan kişinin sadece bağlama çalışını doğru bir şekilde geliştirmesinin yanında ritim kulağını da ister istemez geliştirmiş olması fakat diğer kişinin metronom kullanmadığı için geliştirememesinden kaynaklanır.

Bağlama Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

İşte yukarıdaki sebeplerden dolayı bağlama çalışırken metronom kullanılmalıdır. Bir müzisyen olmak için çabaladığınızdan dolayı sadece bağlama çalmayı değil aynı zamanda ritimleri, tempoları da öğrenmelisiniz. Eğer bunları da öğrenmezseniz, başka bir kişi ile ya da sadece bir ritim ve tempo içerisinde bile bağlamanızı çalamazsınız. Ritim kulağı gelişmemiş bir müzisyen, tekerlekleri olmayan bir arabaya benzer, işte tam da bu yüzden bağlama çalışırken metronom kullanmalısınız. Metronom, müzisyenin ilerleyeceği yola bir fener gibidir, önünü görmesine, yol ayrımlarının nerelere çıktığını gösterir. Kendisini rahat hissedebilecek bir müzisyenin mutlaka metronom kullanması gereklidir çünkü her şeyi bir dili olduğu gibi müziğin dili de notalar kuralları da tempo ve ritimlerdir. Kendinizi geliştirebilmek için bazı kurallara uymalı, kendinizi geliştirmeli, sonrasında kuralları yıkarak kendinizi bulmanız gerekmektedir. Eğer bağlama çalmayı öğrenmeden kuralları yıkarsanız, bağlamanızı satma derecesinde müzikten nefret edersiniz.

 


Bugün, bağlama kursu İzmir temsilcisi olarak bağlama çalışırken neden metronom kullanılması gerekildiği konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.